Biblioteka Ossus:Zalecenia edycyjne

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Zalecenia edycyjne to zbiór zasad, którymi należy się kierować podczas tworzenia i edycji artykułów w Bibliotece Ossus.

Główne zasady Biblioteki Ossus

Oto podstawowe kwestie ważne dla każdego Archiwisty. Zapoznaj się z nimi, nim przejdziesz do bardziej szczegółowych zagadnień. Stanowią one bowiem filary Biblioteki Ossus.  • I: Treści publikujemy na licencji GNU FDL
Biblioteka Ossus jest encyklopedią dostępną na zasadach Licencji GNU FDL. Dodając artykuł do Biblioteki Ossus, jednocześnie zgadzasz się, że ktoś może później modyfikować, poprawiać i udoskonalać Twoje hasło. Ponadto od momentu przesłania artykułu na serwer Ossusa, staje się on dobrem wspólnym i nie możesz uważać go za swoją własność.
Może się zdarzyć tak, że swoją pracę dodaną do Ossusa znajdziesz na innej stronie. Masz wtedy jednak prawo oczekiwać, że kopia artykułu będzie oznaczona skąd pochodzi.
  • II: Unikaj stronniczości (NPOV)
Artykuły należy pisać z zachowaniem neutralnego punktu widzenia.
  • III: Nie łam praw autorskich
Dodając do zasobów Biblioteki Ossus materiały chronione prawami autorskimi (czyli chociażby teksty z książek, komiksów, przewodników i innych źródeł), łamiesz prawo i narażasz na istnienie całą encyklopedię. Czytaj więcej - prawa autorskie
  • IV: Artykuły opisuj na bazie wiarygodnych źródeł
Treść wszystkich haseł musi mieć swoje poparcie w źródłach. Stanowczo zabroniona jest jakakolwiek twórczość własna.
  • V: Szanuj innych Archiwistów
Traktuj innych twórców z szacunkiem, przyczyniając się tym samym do stworzenia zgranej społeczności Archiwistów, tworzących wspólnie jeden z większych projektów polskiego fandomu.