Biblioteka Ossus:Przykładowy artykuł

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przykładowy artykuł - jest to artykuł mający na celu pokazanie podziału treści w tekstach zawartych w Bibliotece Ossus.

Tutaj może być zamieszczone krótkie rozwinięcie tematu. Zwróć uwagę na to, że nazwa artykułu jest powtórzona powyżej i pogrubiona. Te pierwsze linie są bardzo ważne. Stanowią tzw. lead hasła i zawierać powinny najważniejsze informacje zawarte w kilku zdaniach. Dla przykładu, wezmę lead z hasła Obi-Wan Kenobi:

Obi-Wan Kenobi, znany również jako Ben Kenobi, był jednym z najbardziej znanych Jedi schyłkowego okresu Republiki. Bohater wojen klonów, uczeń Qui-Gon Jinna, a także mistrz i mentor Anakina Skywalkera, jak i jego syna, Luke'a.

Dopiero później następuje podział na sekcje, jak poniżej.

Rozwinięcie leadu

Przykładowy artykuł narodził się 14.09.2007 roku po to, aby pokazać wszystkim chętnym edytować Ossusa, jak powinien wyglądać tekst zamieszczony w bibliotece. Śródtytuły takie jak ten powyżej robi się bardzo prosto. Naciśnij zakładkę "pokaż źródło", aby zobaczyć jak było to zrobione... Zasada jest taka, że im więcej znaków "=", tym tytuł pisany mniejszą czcionką. Proste, prawda?

Zakończenie

Zachęcamy do zaglądania do kodu artykułów, aby sprawdzić jak coś zostało zrobione. W ten sposób szybko staniesz się ekspertem od pisania artykułów, a nic nie zepsujesz. Nawet jeśli niechcący wprowadzisz jakąś zmianę do artykułu i zapiszesz tekst - zmianę będzie można cofnąć. Tak zbudowany jest silnik wiki, na jakim działa Ossus. Fajnie, nie? :)

Źródła

Informacja: Poniżej sekcji źródła umieszczony jest jeden bardzo istotny wpis. Jest to kategoria artykułu. Każdy artykuł musi posiadać kategorię. Umieszcza się ją podobnie jak link: [[Kategoria:Nazwa kategorii]]. Sprawdź, jakie kategorie są dostępne na Ossusie.