Biblioteka Ossus:Treść artykułów

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Oto kilka wytycznych, jakich zawsze należy przestrzegać dodając jakiekolwiek materiały do Ossusa.

Tylko legalne materiały

Zapoznaj się ze stroną informującą o prawach autorskich i prosimy, abyś stosował się do podanych tam zaleceń. Jeśli coś jest dla Ciebie niejasne, zapytaj Strażników Biblioteki.

Jeżeli natomiast znajdziesz w Bibliotece tekst naruszający prawa autorskie (na przykład tekst pochodzący z Twojej strony internetowej) oflaguj go przez wstawienie na górze tekstu szablonu {{NPA}}.

Jest to dla nas bardzo ważne - publikacja plagiatów oraz materiałów bez zgody właścicieli praw autorskich może narazić na szwank istnienie tej Biblioteki.

Neutralny punkt widzenia

Tylko oficjalne źródła

Umieszczamy jedynie te treści, które mają oparcie w licencjonowanych źródłach. Oznacza to, że nie są dopuszczalne żadne spekulacje, czy też własne wywody powstałe na podstawie analogii do świata rzeczywistego. Ostatecznym kryterium jest obecność lub nieobecność danej informacji w licencjonowanym źródle, a nie własne rozważania i interpretacje - na to jest miejsce na stronie dyskusji danego artykułu.

Jeżeli znajdziesz artykuł, co do którego masz wątpliwości, czy zawiera informacje zgodne ze źródłami, prosimy oznacz go szablonem {{DoWeryfikacji}}.

Bez podpisów

Nie podpisujemy się pod tworzonymi artykułami. W ich historii i tak będzie wiadomo, kto wniósł wkład we wspólne dzieło.

Koniecznie natomiast pamiętaj o podpisie pod swoimi wypowiedziami na rozmaitych stronach dyskusji czy w Sali Zgromadzeń - robimy to przy użyciu trzech lub czterech znaków tyldy (~~~~).

Umieszczanie cytatów w artykułach